Ga naar hoofdinhoud

AZ COLLOQUIA – FLASH-avond – Chirurgie

10/09/2020 08:07 | Online opleiding

Tijdens deze avond komen drie chirurgische onderwerpen aan bod. De discipline Neus-, keel- en oorziekten bespreekt de weg naar een cochleair implantaat wanneer een hoortoestel ontoereikend is. De dienst Orthopedie gaat dieper in op de toekomst van knieprothesen en de rol van robotchirurgie. De urologen geven een toelichting over het sneller herstel na robotgeassisteerde radicale cystectomie.

Verslag van dit evenement/symposium

 

Met een 300-tal deelnemers aan de eerste editie ontbreekt het onze nieuwe azcolloquiumformule duidelijk niet aan succes. Deze FLASH-avond chirurgie bracht drie diverse onderwerpen uit de chirurgie aan bod. Het centrale thema: innovatie.

Moderator dr. Tom Vauterin introduceerde de vier sprekers:

• NKO-arts dr. Bob Lerut stelde het CI centraal in zijn presentatie.

• Orthopedist dr. Pieter-Jan Vandekerckhove deelde onze ervaringen met robotchirurgie voor een totale knieprothese.

• Het sprekersduo van urologen dr. Frederic Baekelandt en dr. Harm Arentsen bracht de voordelen van robotgeassisteerde radicale cystectomie naar voor.

 

 

Programma

  • Wanneer een hoortoestel niet toereikend is en de weg naar een cochleair implantaat
    dr. Bob Lerut
  • De toekomst van knieprothesen en de rol van ROBOT chirurgie
    dr. Pieter-Jan Vandekerckhove
  • Sneller herstel na robotgeassisteerde radicale cystectomie
    dr. Harm Arentsen & dr. Frederic Baekelandt

Sprekers

  • dr. Bob Lerut

  • dr. Pieter-Jan Vandekerckhove

  • dr. Harm Arentsen

  • dr. Frederic Baekelandt

Moderator

  • dr. Tom Vauterin

Back To Top